Shembja e ndërtesës 30- katëshe për 5 sekonda (VIDEO)
Një ndërtesë 30-katëshe në Birnie Court është kthyer në 10 mijë ton rrënoja, në rreth 5 sekonda, falë 88 kilogramëve eksploziv. Shembja e kontrolluar, që ndodhi në Balornock dhe Bramulloch të Glasgow, ka kërkuar evakuimin e përkohshëm të 450 banorëve aty pranë.

Pallati është i dyti, nga 8 gratacelat që do të shemben në Glasgow Housing Association ku do të rikonstruktohen godina të reja brenda 2017. /albeu.com/
Shtuar më 06/05/2013, ora 18:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori