Sa e bukur është toka, pamjet që s'do i besoni dot se janë reale (FOTO LAJM)

Ella Harper, gruaja që ecte si vajza e kontrolluar nga djalli (ekzorciste)
Fillojmë nga këtu: kjo vajzë, me emrin Ella Harper, ka jetuar me të vërtetë.

Ajo lindi në Hendersonville, në Tennessee të Shteteve të Bashkuara të Amerikës më 1873.

Fatkeqësisht, siç mund edhe ta shihni në foto, Ella lindi me një keqformim të rrallë, i shkaktuar nga një sëmundje ortopedike: gjunjët e saj u zhvilluan në anën e gabuar apo jo të zakonshme.

Kështu, ajo është shumë e ngjashme me vajzën protagoniste të filmit të njohur “Ekzorcistja”.

Mjekët, në ditët e sotme, e kanë klasifikuar sëmundjen si “Genu Recurvatum Congenito”, ose e thënë në shqip “deformim i harkuar i gjunjëve”.
Ditët e sotme fotoshopi është bërë kaq shumë pjesë e jetës sonë, saqë e kemi shumë të vështirë ta besojmë një fotografi të bukur se është reale.

Por në fakt me pak durim, pasion dhe sigurisht talent mund të përjetësosh në një cast, bukuritë e pafundme të natyrës shkruan albeu.com.

Disa fotografi në momentin e parë që janë publikuar kanë ngjallur idenë e mosbesimit tek njerëzit por janë studiuar nga ekspertë të cilët kanë dalë në përfundimin se nuk kanë asnjë gjë të pavërtetë në to.

Ju mund t'i ndiqni në galerinë që shoqëron këtë lajm. /albeu.com/
Shtuar më 01/01/2019, ora 11:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori