Rrini larg sapunëve dhe detergjentëve, rrezikoni trurin e fëmijës suaj
Kimikatet që përdoren në produktet plastike, sapun, kozmetikë dhe produket e pastrimi kanë drejtpërdrejt lidhje me inteligjencën e fëmijës suaj.

Këtë thotë shkenca teksa i bën thirrje grave shtatzëna qëe të bëjnë shumë kujdes shkruan albeu.com.

Janë të paktën 26 kimikate që prishin hormonet në tre muajt e parë të shtatzënisë.

Fëmijët, nënat e të cilëve kishin ekspozim më të lartë ndaj këtyre kimikateve kishin rezultate më të ulëta të inteligjencës.

Mostrat e gjakut dhe urinës u morën nga 718 nëna për studim në Suedi. /albeu.com/
Shtuar më 26/10/2019, ora 10:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori