Romeo arrin të mbijetoj pas 10 ditësh nën rrënoja
Amatriçe pas tërmetit të fuqishëm dhe viktimave të shumta në numër ka lënë një shije shumë të hidhur tek të gjithë njerëzit të cilët i kanë ndjekur me vëmëndje zhvillimet në këtë zonë.

Po fatmirsisht nga Amitriçe nuk vijnë vetëm lajme të hidhura por dhe lajme të mira.

Pas 10 ditësh nga tërmeti i fuqishëm 6.1 ballë zjarrfikësit kanë mundur të shpëtojnë mes rrënojave të vilës San Lorenzo, një qen të quajtur Romeo.

Qeni është në një gjendje shumë të mirë dhe shumë i shëndetshëm.
Ai ka treguar gjallëri dhe lumturi sapo ka parë zjarrëfikësit të cilët po e shpëtonin atë./albeu.com/
Shtuar më 04/09/2016, ora 11:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori