Rishfaqet miliarderi kinez, themeluesi i "Alibaba"
ack Ma është përsëri këtu. Miliarderi kinez dhe themeluesi i Alibaba foli në një video në një ngjarje të mbajtur nga fondacioni i tij.

Për disa muaj nuk kishte asnjë gjurmë të një prej kinezëve më të pasur. Jack Ma (56) guxoi të kritikonte qeverinë. Frika është ngritur se themeluesi i kompanisë online të porosive me postë Alibaba është heshtur nga regjimi.

Tani ai është rishfaqur.

Siç shkruan "Wall Street Journal" , ai mori pjesë në një ngjarje të mbajtur nga fondacioni i tij përmes video lidhjes dhe iu drejtua 100 mësuesve në zonat rurale. Kjo ishte araqitja e tij e parë publike që nga tetori.

Ma njoftoi në video se dëshironte të bënte më shumë për qëllime bamirësie se më parë.

"Gjatë këtyre ditëve unë kam studiuar dhe menduar së bashku me kolegët e mi. Tani jemi edhe më të vendosur t’i përkushtohemi arsimit dhe bamirësisë, "u citua Ma të thoshte në fjalimin e tij..
Shtuar më 20/01/2021, ora 17:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori