Retë ofrojnë pamje spektakolare, mahniten kalimtarët (FOTO & VIDEO)
Ky është momenti mahnitës në të cilën shfaqet një ylber i madh zjarri nëpër re.

Kalimtarët kapën pamjen e bukur në provincën e Chiang Mai, nëTajlandë veriore.

Fenomeni i njohur si një hark opsional shkaktohet nga ndriçimi i dritës së diellit përmes kristaleve të vogla akulli të pezulluara në atmosferë, përcjell albeu.com.

Kjo shkakton një efekt mahnitës të ngjashëm me ylberin që duket si një top i ndezur me drita të ndritshme në qiell.

Morgan Chakkaeë, 35 vjeç, i cili kapi pamjet tha se: "Ishte një pamje e bukur. Nuk është diçka që kam parë më parë dhe nuk është diçka që unë mendoj se do të shoh përsëri.

Të gjithë ata që panë qiellin , mbetën të mahnitur. Ishte si efekte speciale nga një film science fiction", tha ai. /albeu.com/

Retë ofrojnë pamje spektakolare, mahniten kalimtarët (FOTO & VIDEO)

Shtuar më 20/10/2017, ora 09:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori