Rekord: Grilli më i madh në botë me pula të pjekura
Nuk është ekip zjarrfikësish, por janë punëtorët që janë duke punuar në një “skarë” të madhe pulash të pjekura.

Është fjala për “grillin” rekord më të madh me pulapjekura që është arritur në Basel të Zvicrës, duke siguruar vendin edhe në librin “Guinnes” të rekordeve botërore, shkruan albinfo.

Deri në 500 pula janë pjekur në të njëjtën kohë në një skarë të madhe në Basel të Zvicrës. Janë përdorur rreth 800 kilogram qymyr. Skara ishte e rëndë mbi 1.5 ton dhe 12 metra e gjatë. /albeu.com/
Shtuar më 20/05/2013, ora 15:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori