Shifra të frikshme viktimash: 21 humbje jete e 780 raste të reja
Refugjatët jetojnë në kushte mizore, "xhihadistët" në luks (FOTO-LAJM)

Një milje larg kampit të varfër të refugjatëve Atmeh, aty ku në marsin e vitit të kaluar u kap punëtori humanitar, britaniku David Haines, është vendosur një bastion i ISIS-it, ku xhihadistët jetojne në një super vilë.

Në këtë kamp refugjatësh, jetojnë edhe disa punëtorë humanitarë të tillë si Haines, pamje që janë në kontrast të plotë me vetëpërshkrimin "madhështor" të militantëve të ISIS që jetonin në Atmeh.

Daily Mail publikon foto të cilat tregojnë jetesën që bëjnë refugjatët dhe xhihadistët të cilët lëvizin me automjete të shtrenjta, nderkohe që kanë edhe pishina luksoze per relaks. /albeu.com/

Shtuar më 04/09/2014, ora 16:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori