Quhet pishina e vdekjes, shikojeni arsyen e frikshme
Pëlqej
Kjo pishinë, e krijuar nga vetë natyra, quhetpishina e vdekjes”. Dhe për këtë ka një arsye të veçantë.

E ndodhur si një gropë e madhe mes shkëmbinjve pranë bregdetit, pishina duket si një vend ideal për t’u larë.

Por, ajo është shumë e rrezikshme. Kjo pasi për shkak të thellësisë së saj, dallgët dhe rrymat e detit shpesh e zbrazin atë fort dhe më pas e mbushin përsëri.

Në videon më poshtë, mund ta shihni më mirë pse kjo pishinë njihet me emrin pishina e vdekjes.
Shtuar më 11/10/2018, ora 19:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori