Qesharake, vajza dy vjeç dëbohet nga Britania pse nuk ka jetuar aty për 7 vite
Një ngjarje shumë e çuditshme ka ndodhur në Londër që është gjykuar jo pak nga vendasit.

Sam, një vajzë dy vjeçe është detyruar të largohet nga Britania.

Edhe pse të dy prindërit e saj me origjinë afrikane, kanë nënshtetësi britanike kjo nuk e ka penguar autoritetin të marrë këtë vendim.

Arsyeja qesharake sipas tyre është që vajza nuk ka jetuar 7 vite në Britani.

Njerëzit kanë dalë në protestë dhe kërkojnë rikthimin e dy vjeçares. /albeu.com/

Shtuar më 14/10/2019, ora 08:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori