Qeni më i vogël në botë (FOTO LAJM)

Milly është qeni më i vogël në botë, ai i përket familjes Chihuahua dhe është i vogël sa përmasat e një këpuce.

Gjatësia e Milly është rreth 9.65 cm dhe vjen nga Puerto Rico. Emri i plotë i qenit më të vogël në botë është Miracle Milly dhe është e lindur më 1 dhjetor të 2011.

Përmasat e trupit të tij kanë bërë që ai të bëhet pjesë e librit të rekordeve Guinness. /albeu.com/

Shtuar më 03/06/2016, ora 15:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori