Qeni "Freddy" është pretendent për rekordin Guiness (FOTO LAJM)

Një kafshë shtepijake ndonjëherë mund të duket edhe si përbindësh.

Claire Stonman është pronarja e një qeni të stërmadh i cili vetëm kur e sheh të frikëson. Qeni i saj është 2.25 metër i gjatë dhe peshon 72 kilogram, çidia është se ai vazhdon të rritet pasi është ende ‘i vogël’, vetëm 18 muajsh.

Claire tregon se megjithëse është shumë e lumtur me qenin e saj, ajo e ka shumë të vështirë ta nxjerrë shëtitje, pasi qentë e tjerë tremben sapo e shohin.

Megjithë përmasat e mëdha, Freddy ende nuk mban rekordin në librin e rekordeve Guinnes si qeni më i madh, pasi ai rekord aktualisht mbahet nga Zeus, një 4-vjeçar i racës “Great Dane” nga Michigani.

Por ne do të presim sa Freddy të rritet akoma, ndoshta mund te jetë ai pretendenti për rekordin e ri Guinnes, për përmasat e mëdha të qenve. /albeu.com/
Shtuar më 09/02/2014, ora 17:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori