Pse Obama nuk ishte në Paris?
marshin e Parisit në nder të viktimave të revistës “Charlie Hebdo” ishin liderë nga e gjithë bota, por jo Barak Obama.

Ka disa ide se përse Obama nuk ka marrë pjesë në marshin e Parisit.

Një nga idetë është se Obama nuk është lejuar nga shërbimi sekret amerikan për shkaqe sigurie.

Ngjashëm mund të ketë ndodhur edhe me John Kerryn dhe Joe Biden.

Cilado të ketë qenë arsyeja se përse Obama nuk ishte në Paris, mungesa e tij flet shumë, se nuk është e lehtë të jësh lider i shtetit të cilësuar më demokratik në botë./albeu.com/
Shtuar më 13/01/2015, ora 22:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori