Provon “makaronat e vdekjes” humb dëgjimin (VIDEO)
Një kuzhinier britanik ka arritur të hajë makarona djegëse të cilat ishin 4 mijë herë më djegëse se Tabasco, për disa minuta ka mbetur i shurdhër.

Ben Sumadiwiria 22-vjeç nga Londra, këtë “specialitet” e kishte shijuar gjatë një udhëtimi në Xhakarta të Indonezisë.

Të quajtura “Makaronat e vdekjes” përgatiten me 100 lloje të sosëve të djegës, që konsiderohen të jenë mbi 4.000 herë më të djegës sesa Tabasco.

Por pasi që futi në gojë lugën e parë, ai filloi të djersitet, të ndjejë marramendje dhe të kërkojë ujë të ftohtë, por as uji nuk i kreu punë kur për dy minuta humbi dëgjimin nga djegësit./albeu.com/
Shtuar më 02/09/2016, ora 10:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori