Princi Harry, fushatë në ndihmë të elefantëve (FOTO LAJM)

Projekte ambicioze e plot humanizëm po zhvillohen në Afrikë në ndihmë të elefantëve të rrezikuar nga zhdukja.

Njerëz të cilët rrezikojnë jetën e tyre, të varur poshtë me këmbë lart të mbajtur nga një vinç apo situata tjera të rrezikshme.

Pjesë e kësaj nisme është dhe Princ Harry i cili vazhdon të jëtë pjesë e këtyre fushatave shpëtuese të elefantëve.

Sipas studimeve, elefantët, kafshët më të mëdha në botë rrezikojnë të zhduken. Projektet për shpëtimin e elefantëve kanë arritur të shpëtojë jetën e 500 elefantëve./albeu.com/

Shtuar më 28/07/2016, ora 13:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori