Prekëse, ja si bija ia plotëson dëshirën nënës të sëmurë me kancer (FOTO LAJM)

Pëlqej
Dëshirat e prindërve për fëmijët e tyre janë të pafundme, por ajo më e madhja është që t’i shohin të lumtur në krah të personave që dashurojnë. Dëshira e një nëne të diagnostifikuar me kancer, ka qenë të shihte vajzën e saj të martuar përpara se ajo të vdiste.

Cindy Davies u diagnostikua me kancer në mitër gjashtë javë më parë dhe kishte frikë se nuk do jetonte dot për të parë vajzën e saj Kerry Webb duke u martuar me Dean Badhams-Williams.

Por me ndihmën e spitalit "Saint Michael’s Hospice" në Hereford, 31-vjeçarja dhe Dean ndryshuan planet e martesës. Ata zhvilluan një ceremoni martesore në dhomën e nënës së sëmurë.

Vajza është shprehur e emocionuar se nuk do të martohej në ndonjë vend tjetër pa qenë e pranishme dhe nëna e saj. Dëshira e vajzës ka qenë që nëna ta shihte me vellon e nusërisë një ditë.
Dhe gjithçka shkoi më së miri. Ishte një ceremoni përrallore dhe gëzimi i nënës shihej qartë në fytyrë. Ajo ishte dita më e lumtur për të gjithë.

Pesë fëmijët e saj, Shania, 15 vjeç, Kenz, 12, Levi dhe Daisy, 3 vjeç, dhe Rico, 1 vjeç, gjithashtu morën pjesë në ceremoni.


Shtuar më 23/01/2019, ora 16:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori