Prapë teori për fundin e botës
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Mbase Bota i shpëtoi shkatërrimit ditën e djeshme, por Apokalipsi është vetëm 4 vite larg. Sipas Vëllazërisë së Shpatës së Zotit, data e re e përmbysjes së botës është 1 Janar 2017.

Anëtarët e kësaj vëllazërie theksojnë se Profeti Gabriel i ka thënë që “koha e vdekjes” do të jetë pikërisht në këtë datë dhe vetëm pjesëtarët e këtij kulti do të mbijetojnë, ndërsa gjithë të tjerët do të digjen në flakët e Ferrit, shkruan TCH.

Ky parashikim pasoi skenat e çuditshme të datës 21 kur shumë njerëz shkuan në vende që mendohej se do të ishin të vetmet që do i shpëtonin shkatërrimit. Në malin Bugarach në Francë pati një dyndje të njerëzve, ndërsa kryetari i bashkisë së këtij qyteti të vogël lutej që fluksi i njerëzve të pushonte.

Shamanët peruanë performuan deri edhe rituale për të cilat thonë se kishin për qëllim largimin e fundit të botës.

Përveç qytetit të Meridës në gadishullin Jukatan, njerëz nga e gjithë bota vërshuan edhe në fshatin turk Sirince, që konsiderohet një nga pikat e sigurta prej Apokalipsit. Nga ana tjetër, të gjitha hotelet ishin prenotuar përreth malit Rtanj në Serbi, i cili besohet se ka fuqi magjike. /albeu.com/
Shtuar më 22/12/2012, ora 17:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian