Prapė teori pėr fundin e botės
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Mbase Bota i shpėtoi shkatėrrimit ditėn e djeshme, por Apokalipsi ėshtė vetėm 4 vite larg. Sipas Vėllazėrisė sė Shpatės sė Zotit, data e re e pėrmbysjes sė botės ėshtė 1 Janar 2017.

Anėtarėt e kėsaj vėllazėrie theksojnė se Profeti Gabriel i ka thėnė qė “koha e vdekjes” do tė jetė pikėrisht nė kėtė datė dhe vetėm pjesėtarėt e kėtij kulti do tė mbijetojnė, ndėrsa gjithė tė tjerėt do tė digjen nė flakėt e Ferrit, shkruan TCH.

Ky parashikim pasoi skenat e ēuditshme tė datės 21 kur shumė njerėz shkuan nė vende qė mendohej se do tė ishin tė vetmet qė do i shpėtonin shkatėrrimit. Nė malin Bugarach nė Francė pati njė dyndje tė njerėzve, ndėrsa kryetari i bashkisė sė kėtij qyteti tė vogėl lutej qė fluksi i njerėzve tė pushonte.

Shamanėt peruanė performuan deri edhe rituale pėr tė cilat thonė se kishin pėr qėllim largimin e fundit tė botės.

Pėrveē qytetit tė Meridės nė gadishullin Jukatan, njerėz nga e gjithė bota vėrshuan edhe nė fshatin turk Sirince, qė konsiderohet njė nga pikat e sigurta prej Apokalipsit. Nga ana tjetėr, tė gjitha hotelet ishin prenotuar pėrreth malit Rtanj nė Serbi, i cili besohet se ka fuqi magjike. /albeu.com/
Shtuar më 22/12/2012, ora 17:17
hajdar ibishi
e Dielë 23 Dhjetor 2012, Ora 06:22
hajde rren hajde po a s`po kenikomente ma r`mira po veq kesi komente pa lidhje
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.