Po ngordhte nga uria, transformimi i mahnitshëm i qenit prek rrjetin (FOTO LAJM)

Pëlqej
Një qen i braktisur ishte aq keq kur u gjet në rrugë, sa që dukej sikur ishte duke ngordhur nga uria e dhimbjet.

Por pasi u shërua, tani qeni duket krejtësisht ndryshe dhe po kërkon një shtëpi të re.

Organizata jofitimprurëse për shpëtimin e kafshëve “Save a Greek Stray” e mori një thirrje për qenin e braktisur, i cili ishte lënë për të ngordhur në rrugët e Oropusit, Greqi.

Stafi i kësaj organizate e morën qenin, e trajtuan dhe ia kthyen shëndetin e mirë për vetëm katër muaj.

Për më tepër mund të shihni shndërrimin e tij të mrekullueshëm. /albeu.com/
Shtuar më 17/07/2018, ora 18:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori