Po kalonte momentet e fundit të jetës, shimpanzeja qesh kur takon mikun e vjetër (VIDEO)
Pëlqej
Disa pamje prekëse janë publikuar në rrjetet sociale, ndërsa tregojnë një shimpanze në momentet e fundit të jetës dhe papritur miku i tij i vjetër i shfaqet aty pranë.

Në momentin që miku i tij i afrohet pranë shimpanzeja e kthehet dhe e shikon dhe menjëherë e njeh e i hidhet në qafë duke e përqafuar, përcjell albeu.com.

Shimpanzeja ka jetuar për një kohë të gjatë në kopshtin zoologjik Royal Burgers në Holandë.

Shimpanzeja është rreth 59-vjeç dhe reagoi me gëzim kur pa mikun e tij një ish punonjës i kopshtit ku kishte jetuar shimpanzeja.

Por edhe pse takoi mikun, shimpanzeja nuk mundi të jetonte. /albeu.com/


Shtuar më 19/10/2017, ora 16:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori