Piloti i dehur ngre në ajër avionin me 300 pasagjerë, veprimi i stjuardesave shpëton qindra jetë (FOTO LAJM)

Autoritetet britanike kanë arrestuar duke i vendosur prangat në avion një piloti 49 vjeçari, i cili nisi punën e saj duke qenë i dehur.

Gjithçka u kuptua pasi avioni "Boeing 777" u ngrit nga aeroporti Gatëick për në Mauritani me 300 pasagjerë në bord dhe piloti bëri njoftimin rutinë, por nga e folura bëri që stjuardesat të dyshonin tek ai, përcjell Albeu.com.

Menjëherë, stjuardesat njoftuan kontrollin ajror, të cilët urdhëruan uljen e avionit duke e arrestuar piloin 49 vjeçar, Julian Monaghan. /albeu.com/
Shtuar më 20/04/2018, ora 11:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori