Peshku hundëderr kapet pas 40 viteve kërkime
Pranë qytetit të Lillooet, në lumin Fraser të Kanadasë, është kapur një peshk hundëderr.

Peshkatarësh ishin në dijeni të këtij lloji, por prej dekadash nuk e kishin parë atë. Peshku është 3 metra e gjatë, peshon 295 kg dhe mendohet të jetë 80 vjeç.

Mendohet që përpara 40 vjetësh të kishte dëmtuar hundën, e cila mori edhe formën komikë. Fakti që njerëzit nuk e kishin parë kurrë atë, mendonin se bëhej fjalë për një legjendë urbane./albeu.com/
Shtuar më 01/09/2016, ora 17:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori