Peshkaqeni goditet për vdekje nga disa burra që bënë ‘selfie’ me të
Një peshkaqen mjaftë i madh ka ngordhur pasi që ishte goditur nga disa persona.

Peshkaqeni ngordhi në Auckland, në Zelandën e Re pasi që në fillim disa burra kishin bërë foto me të e pastaj kishin filluar të goditnin atë.

Disa persona tjerë të shqetësuar nga kjo ngjarje u munduan ta shpëtojnë, ta largojnë nga bregu dhe ta fusin në ujë mirëpo përpjekjet e tyre dështuan pasi që peshkaqeni kishte ngordhur.

Këta peshkaqenë janë të mbrojtur në Zelandën e re, pra është e paligjshme t’i mbytësh.
Shtuar më 05/01/2020, ora 12:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori