Peshkaqenët sulmojnë balenat, pasi ato ishin të bllokuara në një plazh
Disa peshkaqenë kanë sulmuar një grup balenash në një plazh.
Teksa balenat ishin të bllokuara në një plazh, disa peshkaqenë e kanë shfrytëzuar këtë moment dhe kanë arritur të sulmojnë këto balena.

Ndërsa shumica e balenave pilot janë të vdekur, disa besohet të luftojnë për mbijetesën e tyre.

Por, ka frikë në rritje, erëza e vdekjes mund të tërheqë peshkaqenë të pangopur, të gatshëm për të zhytur dhëmbët në çdo gjë që lëviz në ujërat aty pranë. /albeu.com/
Shtuar më 23/03/2018, ora 20:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori