Personat që nuk u arratisën dot nga komunizmi (FOTO LAJM)

Fotot më lart janë publikuar nga një regjim, i cili dokumentonte rastet kur njerëzit tentonin të iknin nga sistemi “i mirë” që ata kishin krijuar.

Fotot janë bërë nga Stasi në ish- Gjermaninë Lindore dhe dokumentojnë përpjekjet e dëshpëruara të njerëzve për t’u arratisur, shkruan Mapo.

foto shihen njerëz të ndryshëm, të cilët kërkojnë të arratisen nga regjimi komunist në Gjermaninë Lindore.

Tani këto foto janë pjesë e një libri të titulluar “Reenactment MfS”./albeu.com/
Shtuar më 13/04/2015, ora 21:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori