Përse shërben ky trekendësh i zi në kabinën e avionit
Kur hipim në avion, ka disa detaje të cilat ne nuk i vemë re apo nuk na bëjnë përshtypje, por që kanë shumë rendësi për stjuardesat dhe stafin ndihmës në avion.

Një ndër to është edhe një trekëndësh i zi në mes të avionit nga të dyja anët e tij, raporton Albeu.com.

Kjo shenjë nuk do të thotë asgjë për ne, por për stjuardesat shërben për t'u orientuar se ku gjenden krahët e avionit.

Kjo e bën stafin të kuptojë më shpejt pa qenë të detyruar të shohin nga dritarja se ku ndodhen krahët në rast të ndonjë emergjence. /albeu.com/
Shtuar më 11/10/2019, ora 15:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori