Përse duhet të keni frikë nga ky gjarpër, shtiret si i ngordhur por…
Gjarpërinjtë kanë taktika të ndryshme për t’i mashtruar grabitqarët e tyre duke u shtirur si të ngordhur.

Kjo gjë ka ngjallur shqetësime tek specialistët e kafshëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Fotografi të kafshëve duke kryer veprime mbrojtëse janë shpërndarë nga stafi i parqeve dhe rekreacionit në Karolinë të Veriut këtë javë, bashkangjitur edhe një paralajmërim.

Në njoftimin e dhënë thuhet se si duhet pasur kujdes nga kta gjarpërinj.

Nëse i shihni këta gjarpërinjë që duken si të ngordhur, mos ju afroni. Ky lloj gjarpri, i njohur si “zombie”, mund të sulmojë papritur nëse e trazoni, pasi shtiret sikur ka ngordhur”, thuhet në njoftim./a.k/noa.al/
Shtuar më 13/06/2019, ora 00:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori