Pasi të shikoni këtë video nuk do e hiqni asnjëherë rripin e sigurimit (VIDEO)
Pamjet më sipër tregojnë një test i cili demonstron se si duken njerëzit kur përfshihen në aksidente.

Nëse shoferi e ka të detyruar të jetë i siguruar gjatë udhëtimit, të njëjtën gjë duhet të bëjnë dhe personat e tjerë.

video duket se si automjeti goditet me një pengesë dhe personi në sediljen e parë përplaset me xhamin.

Ndërsa tjetri që ndodhet pas tij vjen para duke u përplasur me sediljen.

Edhe pse ekziston airbag për personat që ulen në vendet e para, përsëri dëmet nuk mund të shmangen.

Kjo video kërkon të ndërgjegjësojë njerëzit që të ruajnë jetën e tyre duke vendosur rripin e sigurimit. /albeu.com/
Shtuar më 29/08/2017, ora 21:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori