Pas harbimit me alkool, ky është serumi çudibërës që të rinjtë përdorin në Mykonos (FOTO LAJM)

Mykonos është ishulli më i njohur në Greqi për festat e çmendura dhe rininë që harbohet deri në orët e para të mëngjesit me alkool dhe drogë.

Mirëpo, konsumi i lartë i alkoolit ka sjellë probleme të shpeshta tek turistët duke bërë që mjekët lokalë, të shpikin një serum të veçantë për të tejkaluar pasojat e pirjes së tepër të alkoolit, shkruan Albeu.com.

Serumoterapia, është një shpikje e jashtëligjshme e mjekëve në Mykonos dhe ofrohet kundrejt një pagese 1 000 euro në rastet kur një natë më parë e ke tepruar me alkoolin.

Tretësira përmban një sasi të madhe vitaminash, magnez dhe kalçium dhe është vërtetuar sipas atyre që e ofrojnë që minimizon efektet e alkoolit në trup pas dehjes. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2019, ora 11:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori