Pamjet sekrete e prodhimit të Apple dhe torturës mizore ndaj puntorëve (FOTO LAJM)

Pëlqej
Punëtorët e në një fabrikë kineze që prodhojnë pjesë për Apple duhet të punojnë nga 10 orë në kushte të vështira dhe nuk u jepet pagesë e duhur jashtë orarit ose siguria e duhur në punë.

Punëtorët të cilët paguhen 210 dollarë në muaj, janë të ekspozuar ndaj kimikateve toksike në fabrikë, ndërsa jetojnë në konvikte deri në 8 persona në dhomë me dushe të ftohta dhe të pista, përcjell albeu.com

Catcher, furnizuesi i Apple që gjendet në Provincën Jiangsu të Kinës Lindore, ka mohuar akuzat ndërsa Apple tha se ekipi i tij i hetimit "nuk gjeti prova se Catcher po shkelte standardet tona". /albeu.com/

Shtuar më 17/01/2018, ora 17:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori