PAMJE TE RRALLA/ Ja si duket jeta gjatë Luftës së Dytë Botërore përmes ngjyrave (FOTO LAJM)

Pëlqej
Lufta e Dytë Botërore e cila filloi më 1939 deri në vitin 1945, ishte një nga luftërat më madhore e cila la pasoja shkatërruese për të gjithë globin.

Uria, sëmundjet, bombardimet mbi qytete si edhe faktorë të shumtë, bënë që me qindra mijëra njerëz të ndaheshin nga jeta qoftë edhe në një moshë relativisht të re, shkruan Albeu.com.

"Mail Online" ka publikuar së fundmi një album të rrallë fotografish me ngjyra, të cilët krijojnë mendimin sikur lufta më e tmerrshme në histori të ketë ndodhur dje.

Një koleksion i jashtëzakonshëm i fotografive të rralla me ngjyra, gjatë Luftës së Dytë Botërore, shfaqin vështirësitë dhe se si njerëzit jetojnë në konflikt.

Fotot portretizojnë frontete luftës. Për më tepër, ju ftojmë të shihni këto foto mjaft të rralla ku shihen tanke në veprim, njerëz të shktuar në spital të cilët kurohen me mjete të tradicionale, etj. /albeu.com/
Shtuar më 19/04/2017, ora 09:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori