Pamje të rënda, makinat e garave bëhen copash në pistë (VIDEO)
Ky është momenti dramatik kur një makinë shpërtheuflak gjatë një gare me makina dhe u përplas me ndarësen në rrugë.

Shoferi legjendar John Force, 68 vjeç, konkurroi kundër Jonnie Lindberg, 28 vjeç, në raundin e eliminimeve çerekfinale të Shoqatës Kombëtare Hot Rod, NHRA, Arizona Nationals të dielën.

Brenda pak sekondash automjeti shpërtheu në një top zjarri, përcjell albeu.com

Nuk është hera e parë që Forca ka qenë e përfshirë në një përplasje serioze. Në vitin 2007, në një incident të ngjashëm, shoferi sapo kishte fituar garën e raundit të dytë në NHRA Fall National, kur makina e tij shpërtheu n flak. /albeu.com/


Shtuar më 01/03/2018, ora 12:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori