Pamje të frikshmë, pitoni gjigand ndjek prenë e tij (VIDEO)
Një gjarpër i madh u incizua duke përcjellur prenë e vet, përkatësisht antilopën, me këtë të fundit pa dijeninë e prezencës së zvarranikut.

Katinka Steyn, 53 vjeç, filmoi pamjet në Parkun Kombëtar Mapungubëe në Afrikë të Jugut, më 10 gusht.

Videoja fillon duke shfaqur pitonin lart në një pemë, duke mbështjellur trupin rreth saj.

Pasi vuri re kafshën, zvarraniku rrëshqet për në tokë, duke ia mësyrë antilopës.

Gjarpri duket i gatshëm për sulm, por në minutën e fundit, antilopa e vëren atë dhe largohet nga ai.


Shtuar më 10/09/2019, ora 16:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori