Pamje të çuditshme, çfarë ndodh në këtë festival në mes të shkretëtirës (FOTO LAJM)

Nëse keni menduar se festivali më i çuditshëm është Coachella, gaboheni.

Kjo pasi është mbajtur në shkretëtirën e Mojave, Kaliforni Festivali post-apokaliptik ku njerëzit frymëzohen për veshjet e tyre nga karakteret e heronjve të ndryshëm shkruan albeu.com.

Festivali i këtij viti ishte frymëzuar nga filmi i njohur Mad Max i cili fitoi dhe disa çmime Oscar 3 vjet më parë për skenografinë dhe efektet speciale më të mira.

Mbi 4000 persona që ishin të pranishëm festuan 10 vjetorin e festivalit post-apokaliptik të veshur dhe të trukuar si personazhet e filmit të njohur.

Dhjetëra makina të modifikuara dhe armë të rënda mbushën shkretëtirën për një fundjavë të tërë duke krijuar disa pamje që dukeshin sikur nuk vinin nga kjo epokë apo botë. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2019, ora 14:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori