E FUNDIT/ Dështon sërish pretenca për Shullazin dhe ushtarët e tij
Pamje shokuese, sëmundja e rëndë prek sytë e vogëlushit (FOTO & VIDEO)

Pëlqej
Këto fotografi zbulojnë gjendjen e një djali dyvjeçar me sy të mëdhenj, i cili po humbet ngadalë shikimin e syve sepse prindërit e tij janë shumë të varfër për të përballuar trajtimin mjekësor, shkruan albeu.com.

Jailian Kaipeng vuan nga një kancer i rrallë që prek sytë e fëmijëve.

Djali nuk ka asnjë shans për të jetuar sepse familja e tij e varfër me të ardhura shumë të pakta që fiton i ati e ka të pamundur trajtimin e tij, përcjell albeu.com.

Jailian lindi një fëmijë i shëndetshëm, por sytë e tij filluan të fryhen kur ai ishte vetëm dy muajsh. Gjendja e tij tani shtyn sytë përpara aq shumë saqë kapakët e syve të tij as nuk mund të mbyllen.

Nëna e tij Chengmaite, 25 vjeçe, nga një fshat i largët në Tripura, Indi, tha: 'Të gjithë mjekët kanë thënë se duhet ta çojmë atë në spitalet e mëdha, por ne nuk e përballojmë dot. /albeu.com/


Shtuar më 04/07/2018, ora 17:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori