"Pallati i ëndrrave" në shitje për 139 milionë dollarë (FOTO-LAJM)

Një pallat i stlit francez sapo është nxjerrë në shitje në Shtetet e Bashkuara me një çmim prej 139.000.000 dollarë duke fituar titullin e shtëpisë më të shtrenjtë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Pallati luksoz me 5.500 metra katrorë ndodhet pranë plazhit Hillsboro në Florida. Brenda tij janë: 11 dhoma gjumi, 17 banjo, një teatër privat, një bar, një hapesire relaksimi, një garazh që mund të mbajë 30 makina, etj.

Shtëpia është ende në ndërtim e sipër: Ndërtimi filloi në vitin 2009 dhe duhet të përfundojë në vitin 2015. Pallati është në pronësi të milionerit Robert Pereira, themelues i Middlesex Corp i cili kërkon ta shesë atë pasi sapo ka përfunduar ndërtimin e një jahti, dhe dëshiron të shpenzojë më shumë kohë me udhëtimet me jaht. /albeu.com/Shtuar më 08/09/2014, ora 13:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori