Nuk e lejuan me të shkurtra, i riu shkon me fustan
Për të shmangur sadopak të nxehtin, një 20-vjeçar britanik vendosi që një ditë të paraqitej në punë me të shkurtra.

Por Joey Barge nuk ishte në dijeni të rregullores dhe kodit të veshjes në vendin e tij të punës, një call center në Buckinghamshire dhe iu komunikua që të kthehej në shtëpi të gjente një veshje “të përshtatshme e të paraqitej sërish në punë.

Kur i thanë të gjente një veshjepërshtatshme, nuk ja përcaktuan dhe i riu pa si të përshtatshëm dhe brenda rregullores veshjen e një fustani. Paraqitje në punë shkaktoi të qeshura, por edhe “dorëzimin” e eprorëve, që përditësuan rregulloren duke u mundësuar punonjësve që të paraqiteshin me të shkurtra në ditët e nxehta të verës.

20-vjeçari postoi gjithçka në rrjetet sociale, ku gjeti mbështetjen e miqve virtualë. /albeu.com/
Shtuar më 24/06/2017, ora 21:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori