Njihuni me politikanin e dytë më të ndjekur në mediat sociale
Narendra Modi është një nga njerëzit më të ndjekur në rrjetet sociale në botë. Kryeministri indian është bërë politikani i dytë më i ndjekur në platformat e mediave sociale në nivel global.

Sipas një studimi të firmës SEMrush në Boston (kompani për menaxhimin dhe analizës së shikueshmërisë në internet) ai numëron 111 milionë ndjekës në Facebook, Twitter dhe Instagram.

Modi renditet i dyti pas ish presidenti amerikan Barack Obama, i cili ka rreth 182 milionë ndjekës. Sekreti i këtij suksesi thuhet të jetë ritmi i vazhdueshëm i postimeve në Twitter

Shtuar më 08/05/2019, ora 17:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori