Njihuni me këngët e ndaluara në dasma
Ka mbetur edhe pak deri në fillimin e sezonit të dasmave dhe ahengjeve familjare, që mbledhin të gjithë familjarët, sidomos në verë.

Çifti padyshim që mundohet që gjithçka të duket perfekt deri në detaje, por nuk duhet harruar diçka.

Sipas Dasma Wire, çiftet do të shpenzojnë mesatarisht $ 750 – $ 1,400 në një DJ për ditën e tyre të veçantë., derisa shumica e çifteve kanë këngë të tyren, dhe një listë të këngëve të ndaluara.

Five Thirty Eight kohët e fundit ri-publikoi një listë nga 2017 e 48 këngëve më të zakonshme të ndaluara në pritjet e dasmës, dhe ndërkohë që disa prej tyre nuk janë befasuese – vallet e linjës si “The Chicken Dance”, “The Cha-Cha Slide”, “The Macarena” “Shuffle Cupid” dhe “YMCA” etj.

Këto këngë nuk preferohen për dasma për shkak të teksteve që kanë.

Më poshtë lista me disa nga këngët e ndaluara:

“Dancing Queen” nga ABBA

“Love Shack” nga B-52’s

“Celebration” nga Kool dhe the Gang

“I Ëill Survive” nga Gloria Gaynor

“Single Ladies” nga Beyonce.
Shtuar më 29/03/2019, ora 14:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori