Njihuni me Hildën, gruaja më e vjetër në botë që bën tatuazh (FOTO LAJM)

Një gjyshe, 94 vjeç, besohet të jetë gruaja më e vjetër që ka bërë ndonjëherë një tatuazh në Mbretërinë e Bashkuar pasi ka vendosur inicialet e burrit dhe të të birit në kyçin e dorës.

Hilda West shkoi nën gjilpërë në një sallon lokal për tatuazhe, pranë shtëpisë së kujdesit ku jeton në Kenilëorth, Ëarëickshire, të premten e kaluar.

Ajo tha se dëshironte të bënte diçka të veçantë për të shënuar ditëlindjen e burrit të saj të ndjerë Ernest, e cila do të kishte qenë këtë muaj.

Kështu, ajo bëri tatuazh inicialet e Ernest, i cila ndërroi jetë në 2014 pasi u martua me Hildan për 70 vjet, dhe po ashtu të djalit të saj të ndjerë Dave.
Shtuar më 17/09/2019, ora 10:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori