Njihni 10 tanket më të frikshëm në botë (VIDEO)
Nuk ka automjet tokësor në planet që është më i fuqishëm se sa një tank luftarak.

Ato janë të dizajnuara për ta fituar betejën kundër armikut dhe për të mbijetuar gjatë luftës, shkruan InfoKosova.

Përderisa dizenjot ndryshojnë në modele të ndryshme, ato janë të bashkuara në posedimin e tyre të fuqisë së zjarrit masiv dhe të forcës së qëndrueshmërisë nga afër.

Tanket luftarake datojnë qysh nga “Lufta e parë botërore” dhe ne do ju njoftojmë me disa nga tanket më të fuqishme në planet.
Shtuar më 17/06/2019, ora 15:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori