Njerëzit do fluturojnë në hapësirë më 2050-tën?
Mund të ishte një parafytyrim i librave fantastiko-shkencor, por tanimë mund të jetë edhe realitet.

Bëhet fjalë për një projekt të një ashensori, i cili të dërgon në hapësirë.

Ky projekt është realizuar në Japoni dhe pritet të përfundojë brenda vitit 2050-të.

Gjiganti japonez i ndërtimit, Obayashi thotë se do të ndërtojë një ashensor për dërgimin e njerëzve në hapësirë i cili do të arrijë në 96.000 kilometra lartësi.

Njerëzve nuk do tiu duhet më shumë se 7 ditë që të mund të arrijnë në destinacion. /albeu.com/

Shtuar më 22/09/2014, ora 14:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori