Një xhiro nëpër botë, ja pishinat me pamjet me piktoreske (FOTO-LAJM)

Cotonou, Benin
"Qëndrmi pranë një pishinë më bën të ndihem mirë." Kështu shprehet fotografi holandez Marieke van der Velden i cili ka realizuar një projekt duke bërë foto të pishinave nga e gjithë bota.

Projekti ka nisur në vitin 2009 dhe është ende në zhvillim e sipër. Përmes një turneu reporteri ka sjellë përmes aparatit të tij fotogafik disa nga pishinat me pamjen me piktoreske në botë. /albeu.com/
Shtuar më 19/08/2014, ora 17:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori