Një destinacion i rrallë për pushuesit (FOTO-LAJM)
Me miliona pushues, zgjedhin të frekuentojnë çdo vit plazhet e mrekullueshme portugeze, ku gërshetohet parajsa ekzotike, me site arkeologjike shekullore.

Ishulli i Armonës, në grupin e Azoreve në Oqeanin Atlantik, është një destinacion i rrallë, në gjendje për të ofruar atë qetësi që shumë ëndërrojnë për pushimet e tyre. Ndonëse shumë pranë qëndrave turistike, Armona është lënë pas prej rrjeteve gjigante të hotelerisë dhe restoranteve, duke mbetur edhe sot një perlë pothuajse e panjohur, mes bukurive të tjera portugeze.
Shtuar më 16/06/2013, ora 17:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori