Nga jeta luksoze në Xhungël, ky njeri habiti botën (FOTO LAJM)

Duhet thënë se raste të tilla janë shumë të rralla, në mos të vetmet.

Dashuria për natyrën, bëri që Hazen Audel të braktisë qytetërimin dhe të bëhet ky që është sot (shumë tërheqës duhet thënë), një Tarzan i jetës reale.

Në moshën 19-vjeçare, ai la SHBA-në për të shkuar dhe për të jetuar me fiset e egra në Ekuador.

Sot, ai është 44 vjeç dhe ka udhëtuar në dhjetra vende, duke u përballur me sfida të rënda, që nga ushqyerja me gjak lope në Kenia për të mbijetuar, deri tek përleshja me kafshë të egra.

Jetën e tij të egër, ai e ka treguar edhe në National Geographic. /albeu.com/
Shtuar më 21/01/2019, ora 21:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori