Nga eleminimet misterioze tek grabitjet, shkeljet e ligjit që ka zbuluar Google Earth (FOTO LAJM)

Trupi i dekompozuar i një 40-vjeçari të zhdukur 22 vite më parë në mënyrë të mistershme u gjet pak ditë më parë brenda makinës së tij nën ujë në një lagjeje në Florida.

Por rasti i Uilliam Moldt, nuk është i vetmi rast krimi i zgjidhur me ndihmën e Google Earth. Një rast i ngjashëm është edhe ai i David Lee Niles, i zhdukur në 2006-tën, por që mjeti i tij u dallua nën ujë po me ndihmën e Google Earth.

Gjithashtu falë pamjeve të siguruara nga hapësira është bërë e mundur edhe identifikimi i vrasësve të dy grave dhe dy fëmijëve.

Por nuk kanë mbetur pa u zbuluar edhe parcela të tëra me kanabis, apo fotografimi i grabitësve para se të kryenin krimin.

Më sipër keni disa prej këtyre rasteve të zgjidhura, duke filluar nga rasti më i fundit, ai i Uilliam Moldt.
Shtuar më 15/09/2019, ora 15:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori