Nëna i vendos numra për të dalluar katërnjakët (FOT-LAJM)

Për të dalluar katërnjakët e saj, një nënë nga Kina ka gjetur një mënyrë të veçantë. Ajo iu ka vendosur atyre numra në kokë, gjë kjo që ka ndihmuar edhe mësuesit.


Djemtë 6-vjeçarë shkuan për herë të parë në shkollë pak ditë më parë dhe mund ta marrim me mend se sa janë lehtësuar mësuesit, të cilët nuk do t'i ngrenë në mësim duke u thënë emrin, por numrin. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2012, ora 11:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori