Ndërtohet parku i përrallave frymëzuar nga vëllezërit Grimm (FOTO LAJM)

Parku me temë përrallat ka zbuluar tërheqjen e tij të re ‘The Six Swans’ që sigurisht që do të jetë një hit për fëmijët. Me temën e saj përrallore dhe bollëkun e atraksioneve, parku me temë përrallat tashmë është materiali i marrë nga librat me tregime.

Tani, parku në Holandë ka shtuar një spërkatje të re të magjisë për mysafirët ndërsa hap tërheqjen e re ‘6 mjellmat’.

Udhëtimi i 30-të me temë nga përrallat në park, dhe i vendosur në emrin e përshtatshëm ‘Pylli i Përrallave’, Six Swans ndjek një përrallë klasike të Vëllezërve Grimm.

Historia sheh gjashtë princa të shndërruar në mjellma nga njerka e tyre xheloze. Është detyrë e motrës së tyre të vogël Elisa që të prishë magjinë dhe t'i kthejë vëllezërit e saj përsëri në njerëz.
Shtuar më 09/10/2019, ora 15:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori