Ndërtesa më e kushtueshme në SHBA (FOTO-LAJM)

Kjo është një nga shtëpitë më të “vjetra” por edhe më e shtrenjta në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e cila vlerësohet me vlerën rreth 190 milionë euro.


Sipas Wall Street Journal shtepia përfshin një hapësirë prej pesëdhjetë hektarë dhe përmban 12 dhoma gjumi. E rrethuar nga një fushë e gjelbërt e cila e bën akoma më tërheqëse. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kjo pronë është konsideruar edhe si më e veçanta për “pasurinë” që mban. /albeu.com/

Shtuar më 18/05/2013, ora 17:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori