Ndër qytetet e mëdha Roma është shpallur më e lira, duhet ta vizitoni brenda 2019
Roma është shpallur qyteti i madh më i lirë për turistët dhe duhet të vizitojnë në vitin 2019">2019.

Në një studim të ri Roma u rendit më e lira duke krahasuar me çmimet në vendet e tjera turistike, dhe ka mposhtur Parisin, Nju Jorkun, Milanin, Londrën, Dubai dhe Berlin në vendin e parë.

Studimi, i realizuar nga DayBreakHotels, shqyrtoi koston mesatare të një mori faktorësh në secilin qytet duke përfshirë një dhomë të vetme hoteli, transferime aeroportesh, tërheqje turistësh, vakte nga ushqimi i mirë në opsionet e buxhetit dhe kostoja e birrës.

Roma "triumfoi" si më e lirë nga shtatë me një kosto mesatare prej 333,90 £ për person.

Dhe ishte gjithashtu vendi më i mirë për një vakt të lirë, ideal nëse doni të shikoni atë kuzhinë italiane me famë botërore.

Vetëm sigurohuni që i dini rregullat e reja për turistët që janë futur në kapitullin italian. /Mirror/
Shtuar më 02/08/2019, ora 16:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori