NASA: Një tërmet i fuqishëm do godasë SHBA-të
Ekspertët e NASA-s kanë paralajmëruar se një tërmet i fuqishëm do të godasë SHBA-në dhe do të shkaktojë dëme të konsiderueshme.

Sipas NASA, ka gjasa që 99% tërmeti i fuqishëm të godasë Los Angelos-in pas 2 vitesh. Sipas të dhënave, besohet se tërmeti do të jetë më shumë se 6 ballë dhe mund të shkaktojë dëme materiale dhe në njerëz.

Megjithatë, një ekspert i NASA thekson se nuk dihet ende saktësisht se çfarë masash duhen marrë, pasi nuk është përcaktuar qartë shkalla e dëmit që pritet të shkaktohet nga tërmeti. /albeu.com/
Shtuar më 17/08/2016, ora 20:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori